Luminofoorlampide valgustid ei anna pidevat valgust, mis võib põhjustada tööõnnetusi. Kvaliteetne valgus ei tohiks vilkuda, et kõrvaldada “strobo” efekt, kui liikuvaid objekte tajutakse paigal. Vigastuste tõenäosuse vähendamiseks võimaldab kasutada LED-lampe, mida iseloomustab madal pulsatsioonitegur – alla 1%.

Tootmises olev ohutu valgus peaks olema kontrastne ja kõrge värviedastusindeksiga (FEREKS LED-lampide puhul Ra> 80). Siis näevad operaatorid selgelt toodete detaile ja loomulikke värve. Eriti oluline on selliste tingimuste loomine õmblustööstuses, autovärvitöökodades, trükikodades, tekstiili- ja värvi- ja lakikaupade ladudes.

Sama oluline on valgustuse tase. Ta peab nõustama kinnitatud reegleid ja eeskirju. Seega vastab tööstusliku töökoja töökoha valgustus selles tehtava töö kategooriale. Näiteks ülitäpse visuaalse töö puhul (III kategooria, alamkategooria “a”) peaks kogu valgustus olema 500 luksi. Kvaliteetne valgustus vähendab väsimust ja tõstab tootlikkust. Praktikas suurendab tööpiirkonna valgustuse suurendamine 50-lt 300 luksile pisidetailide tuvastamise kiirust kuni 10%.

Kombineeritud valgustus on loodud suurte tööstuspindade, ladude ja töökodade valgustamiseks. Selleks on võimalik kasutada nii FHB , DSP seeria ripplampe kui ka sulgudes olevaid lampe: FHB , DSP , DPP , FBL , FFL seeria . Riiulite vaheliste lampide kohalikuks valgustamiseks kasutatakse DSO , FDL seeria lineaarset tüüpi lampe . Kontsentreeritud valgusvoo saamiseks soovitud suunas kasutatakse sekundaarse optikaga mudeleid.

Mitmete tööstusrajatiste puhul on olulised sellised näitajad nagu valgusti mõõtmed ja kaal, samuti paigaldusviis. Seadmete kerge kaal lihtsustab oluliselt paigaldamist. Võttes arvesse arhitektuuri, mõõtmeid, tootmisruumis kasutatavaid seadmeid, võib vaja minna teatud kuju või spetsiaalset paigaldusvõimalust. FEREKSi tehases pööratakse juba projekteerimisetapis erilist tähelepanu toote massi arvutamisele, korpuse ergonoomilisusele, töökindlusele ja kinnituslihtsusele. Seega pakutakse DSO -seerias 4 kinnitusvõimalust: rõngas, kronstein, pööratav kronstein ja vandaalivastane klamber. 12-vatise modifikatsiooni kaal on vaid 950 grammi ja 65-vatise lambi DSO-01-65 puhul – 2,7 kg.

Mõnel juhul on oluline välistada täiendavad müraallikad. Erinevalt luminofoorlampidest, mis tekitavad töö ajal praksuvat müra, töötavad LED-lambid vaikselt. Ja kuna peaaegu kogu LED-ides olev energia muundatakse valguseks, mitte soojuseks, ei soojenda neil põhinevad lambid ruumi.